Keď máš problém veľký ako bazénová plachta ...

Autor: Margita Vernerová | 2.5.2014 o 19:38 | Karma článku: 6,60 | Prečítané:  587x

Za širokým kríkom v rohu našej záhrady ležala vyhodená stará bazénová plachta. Dobre zamaskovaná – takmer neviditeľná.  Našla som ju až pri jarnom upratovaní. Ležala tam od jesene, keď sme vypustili bazén a pravdu povediac – myslela som si , že sme ju už dávno recyklovali. „Čo s ňou urobíme?“ – spýtala som sa ostatných členov našej rodiny. Nikto nemal riešenie. Jednoducho ju nebolo kam vyhodiť. Do smetiaka nevojde – a iná možnosť v tú chvíľu nebola . Od mojich blízkych som pochopila, že tento problém sa nedá tak ľahko vyriešiť. A tak som začala riešiť sama... Zobrala som nožničky – a začala som plachtu strihať . Na kúsky a kúštičky...

Nebolo to jednoduché. Neustále z toho „zakublaného klbka“ vychádzali nové a nové prekvapenia. Tu dážďovka, tam veľký chrobák, pavúk, alebo skupinka mravcov.

Tíško som  sedela a strihla a strihala. Blato, piesok, voda ...a zasa dážďovka... Takmer hodinu som riešila tento problém – ale záver bol excelentný. Napchala som nastrihané kúsky a kúštičky do troch igelitiek a vyhodila do smetiaka.

Počas strihania  som premýšľala nad symbolikou tejto  nepríjemnej práce.  Tá veľká bazénová plachta je ako symbol veľkého problému. Obvykle sa ho zľakneme. Nevieme čo s ním. Stačí však začať riešiť problém po kúsku, rozdeliť si ho tak,  ako som strihala bazénovú plachtu. Všeličo nás možná prekvapí – tak ako mňa dážďovka, ktorej som takmer odstrihla hlavuJ. Keď ale po kúskoch problém vyriešime a vzniknutý balast symbolicky  vyhodíme – v našom vnútri budeme mať „poriadok“. Taký, ktorý nastáva, keď vyriešime problém...

Raz som čítala jednu múdrosť: „Keď nevieš ako ďalej, urob len malý krôčik . Len maličký“

A tak je to aj s veľkým problémom. Dakedy je lepšie ho riešiť po kúštičkoch. Po krôčikoch . Tak, ako ten problém s našou starou bazénovou plachtou .

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NKÚ sa na kauzu Evka nemusí pozrieť. Lajčáka podržali poslanci parlamentu

Za návrh, aby sa na financovanie predsedníctva pozrel Najvyšší kontrolný úrad nehlasoval ani jeden poslanec Smeru.

ŠPORT

Kuzminovej vyšiel návrat a skončila v prvej desiatke

Víťazkou druhého šprintu sezóny sa stala Laura Dahlmeierová.

SVET

Súdy extrémistom neškodia, bránia sa slobodou prejavu

Holandského politika za urážky Maročanov odsúdili bez trestu.


Už ste čítali?