Keď máš problém veľký ako bazénová plachta ...

Autor: Margita Vernerová | 2.5.2014 o 19:38 | Karma článku: 6,60 | Prečítané:  587x

Za širokým kríkom v rohu našej záhrady ležala vyhodená stará bazénová plachta. Dobre zamaskovaná – takmer neviditeľná.  Našla som ju až pri jarnom upratovaní. Ležala tam od jesene, keď sme vypustili bazén a pravdu povediac – myslela som si , že sme ju už dávno recyklovali. „Čo s ňou urobíme?“ – spýtala som sa ostatných členov našej rodiny. Nikto nemal riešenie. Jednoducho ju nebolo kam vyhodiť. Do smetiaka nevojde – a iná možnosť v tú chvíľu nebola . Od mojich blízkych som pochopila, že tento problém sa nedá tak ľahko vyriešiť. A tak som začala riešiť sama... Zobrala som nožničky – a začala som plachtu strihať . Na kúsky a kúštičky...

Nebolo to jednoduché. Neustále z toho „zakublaného klbka“ vychádzali nové a nové prekvapenia. Tu dážďovka, tam veľký chrobák, pavúk, alebo skupinka mravcov.

Tíško som  sedela a strihla a strihala. Blato, piesok, voda ...a zasa dážďovka... Takmer hodinu som riešila tento problém – ale záver bol excelentný. Napchala som nastrihané kúsky a kúštičky do troch igelitiek a vyhodila do smetiaka.

Počas strihania  som premýšľala nad symbolikou tejto  nepríjemnej práce.  Tá veľká bazénová plachta je ako symbol veľkého problému. Obvykle sa ho zľakneme. Nevieme čo s ním. Stačí však začať riešiť problém po kúsku, rozdeliť si ho tak,  ako som strihala bazénovú plachtu. Všeličo nás možná prekvapí – tak ako mňa dážďovka, ktorej som takmer odstrihla hlavuJ. Keď ale po kúskoch problém vyriešime a vzniknutý balast symbolicky  vyhodíme – v našom vnútri budeme mať „poriadok“. Taký, ktorý nastáva, keď vyriešime problém...

Raz som čítala jednu múdrosť: „Keď nevieš ako ďalej, urob len malý krôčik . Len maličký“

A tak je to aj s veľkým problémom. Dakedy je lepšie ho riešiť po kúštičkoch. Po krôčikoch . Tak, ako ten problém s našou starou bazénovou plachtou .

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto zneužije urgentný príjem zaplatí desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

KOMENTÁRE

Plátanie dier v zdravotníctve

Rizikom sú príhody s fatálnym následkom, ktoré imidž dobrej reformy neurobia.

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť.


Už ste čítali?