Bude z teba vojak - alebo - Takto má chlapec vyzerať !

Autor: Margita Vernerová | 30.6.2014 o 17:53 | Karma článku: 8,83 | Prečítané:  1354x

Do kaderníctva vošiel chlapec s ockom. Chlapec mohol mať asi osem rokov – a bol to taký malý sympaťák. Mal pekné husté vlásky s dĺžkou po ramená. Nie príliš bežný účes pre chlapca, ale svedčal mu.

Kaderníčka  ho usadila do  kresla a spýtala sa ocka:“ Chcete to asi  len podstrihnúť, však ?“

Ockovi príliš do reči nebolo – a stroho prikázal vlásky ostrihať celkom nakrátko. Vzápätí synovi oznámil, že si odskočí do banky – takže ho tam nechá samého. Rýchlym krokom z kaderníctva odišiel. Chlapec rozpačito pozeral najskôr na odchádzajúceho ocka, potom na svoj obraz v zrkadle a na nožnice, ktoré sa nemilosrdne blížili ku jeho vlasom. Kaderníčka, vidiac jeho neistotu sa mu  začala milo prihovárať :

„Máš pekné vlasy.“

„Viem – aj moja mamina to vraví.“

„A – nebude sa mamina hnevať, keď ti ich ostrihám ?“

„Bude, ona sa už kvôli tomu s tatinom dnes pohádala. Odišla preto sama na návštevu ku tete Marike a tatino ma hneď  zobral sem.“

Kaderníčka zostala v pomykove. Nožnice v jej ruke nejako  zneisteli. Ale rozkaz je rozkaz. Ako ocko povedal – strihala a strihala celkom nakrátko. Najskôr nožnicami, potom ešte aj mašinkou. Chlapec vystrašene pozeral na svoj obraz v zrkadle. Zazdalo sa mu, akoby sa na neho pozerala cudzia tvár. Chlapcovi sa po lícach začali kotúľať slzy. Aj kaderníčke ho prišlo ľúto. Radšej už ani nič nevravela.  Po chvíli, keď už bol nový účes takmer hotový, sa otvorili dvere a vošiel jeho otec.

Už od dverí na chlapca volal : „Vynikajúce, presne takto som si to predstavoval. Bude z teba vojak . Takto má chlapec vyzerať.“ Smútok v chlapcových očiach si ani  nepovšimol.

Zaplatil a spolu odišli. Na zemi zostala kôpka krásnych vláskov.

V kaderníctve zostalo ticho. Všetci sme premýšľali nad tým, či to bolo správne, čo chlapcov otec urobil. Zrazu ticho prerušila jedna zákazníčka, ktorá výstižne poznamenala :“ No, u nich bude dnes doma ešte asi veselo, keď ho mamina uvidí s novým účesom. Takto to vyzerá, keď si rodičia z chlapca urobili rukojemníka svojich názorov.“

Nikto jej neodpovedal. Ale tak nejako mlčky sme s ňou všetci súhlasili...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Väčšiu lož a nepravdu o Paškovi ešte nikto nevyriekol (Schutzov týždeň)

Komunikačná bunka na Úrade vlády nesmie byť odmeňovaná z peňazí poplatníkov, ale jedine z kasy strany.

ŠPORT

Sagan bol v Japonsku za hviezdu, obliekli ho do kimona

Vlani Sagan na exhibičnom podujatí v Japonsku chýbal.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, diaľnicu na Trnavu rozšíri na osem pruhov

Proti zmenám sa postavili aktivisti aj Bratislavský samosprávy kraj.


Už ste čítali?