Silvesterstory o smutných psích očkách

Autor: Margita Vernerová | 31.12.2014 o 11:55 | Karma článku: 7,69 | Prečítané:  949x

Už dlhší čas pozorujem na sebe, že koniec roka nie je mojím obľúbeným dňom. Pochytí ma vždy akási čudná melanchólia. Bilancujem, celý rok mi beží ako film v pamäti  – a občas sa pristavím pri niektorých spomienkach.  Pri tých smutných aj zaslzím.

Rovnako na tom je aj náš psíček Šarinko. Ani on nemá rád koniec roka. Nie, že by bilancoval, alebo melancholicky spomínal na zážitky uplynulého roka. Dôvod je úplne iný. Petardy a delobuchy.

Už popoludní, keď  začuje prvé rany – sa začína jeho Silvesterstory. Chodí zmätene po celom dome a hľadá miesto, kam by sa mohol ukryť. Najlepšia je posteľ, alebo skrinka s ponožkami. Prípadne povymetá aj priestory za skriňami.  Podvečer, keď frekvencia jeho „obľúbených“ zvukov začne byť vyššia, dostane triašku. Vtedy ho musíme vziať na kolená, aby sa ukľudnil. A na záver, keď začuje polnočný ohňostroj, je to s ním  už celkom zlé. Jeho triaška má takú vysokú intenzitu, že máme pri ňom problém vypiť aj polnočný prípitok :-).

A tak obvykle počas Silvestrovského večera sedím na gauči, na kolenách  mám trasúceho sa psíka a  túžobne čakám, aby boli už aspoň tri  hodiny po polnoci, keď delobuchy utíchnu, Šarinko sa prestane triasť a všetci budeme môcť ísť kľudne spať.  Keď nebudeme musieť pozerať do smutných psích očiek a počúvať kvílenie plné strachu.

Preto – ak  budete o polnoci strieľať delobuchy, spomeňte si prosím, ako pri týchto zvukoch psíčkovia veľmi trpia, ako sa od strachu trasú a aké vystrašené očká majú. Možná, pri takejto spomienke, bude tých vašich  delobuchov o troška menej.

A ešte na záver, všetkým Vám prajem šťastný Nový rok 2015!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NKÚ sa na kauzu Evka nemusí pozrieť. Lajčáka podržali poslanci parlamentu

Za návrh, aby sa na financovanie predsedníctva pozrel Najvyšší kontrolný úrad nehlasoval ani jeden poslanec Smeru.

ŠPORT

Kuzminovej vyšiel návrat a skončila v prvej desiatke

Víťazkou druhého šprintu sezóny sa stala Laura Dahlmeierová.

SVET

Súdy extrémistom neškodia, bránia sa slobodou prejavu

Holandského politika za urážky Maročanov odsúdili bez trestu. Radikáli súdy často využívajú na svoju propagáciu.


Už ste čítali?