Ako sa bezdomovec Fero vyparádil

Autor: Margita Vernerová | 9.2.2015 o 18:43 | Karma článku: 8,03 | Prečítané:  868x

Bezdomovca Fera pozná takmer celé mesto. Obvykle sa zdržiava  na frekventovaných miestach a do plastového pohárika vyberá drobné. U ľudí je pomerne obľúbený a má už svojich pravidelných sponzorov. 

Nedávno, keď udreli mrazy, Fero všetkých prekvapil. Objavil sa v meste v krásnom novom outfite. Zababušený do novučkého slovenského kožucha, na hlave nová baranica a v ruke diplomatický kufrík. 

A pretože Fero je človek komunikatívny, stojac pred veľkým nákupným strediskom rozprával okoloidúcim, ako ku tejto paráde prišiel.

Jedna staršia pani  upratovala veci po nedávno zosnulom manželovi. Ľúto jej bolo veci vyhodiť a Fera od videnia poznala. Tak sa pri ňom raz zastavila.

Prihovorila sa mu a spýtala sa, či by sa neurazil, keby mu  darovala nejaké oblečenie. Fero odpovedal, že sa veru neurazí  a o pár dní mu pani  priniesla plné tašky so zimnou výbavou.  V jednej z tašiek bol aj tento poklad  - krásny slovenský kožuch.

Pani Ferovi vysvetlila, že jej manžel bol človek veľmi šetrný – a luxusný kožuch si roky šetril, ako skvost šatníka. Oblečený ho mal vraj len pár krát. Keď zomrel, nikto z príbuzných ho už nechcel, pretože sa im zdal nemoderný.  A tak sa kožuch dostal po rokoch konečne von zo skrine – rovno ku Ferovi. Baranicu a kufrík mu táto dobrá žena priložila ako bonus.

To, čo jednému v skrini zavadzalo, stalo sa pre iného pokladom.

Vyfešákovaný Fero  ochotne rozpráva tento príbeh a od radosti ešte aj ukáže,  akú dobrú značku to vlastne má na sebe oblečenú. Značku, ktorá je dodnes symbolom luxusu. Neváha, vyzlečie na chvíľku kožuch a ukazuje štítok na podšívke.

Pyšne, ako páv, sa nosí po meste a darovaný kožuch ho zohrieva počas mrazivých dní.

A to nielen na tele, ale aj na duši. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.

KOMENTÁRE

Po sneme: nejde o reštart, ale o štukatérske práce

Cesta Smeru už nie je treťou cestou, ale vraj dramaticky jedinou.


Už ste čítali?