Tak, tento úplatok ti musím ukázať!

Autor: Margita Vernerová | 6.5.2015 o 19:41 | Karma článku: 8,25 | Prečítané:  1700x

Sedeli sme s mojou známou pri kávičke u nej v obývačke a rozprávali sme sa o všeličom. Aj o úplatkoch - ale len tak ľahúčko -  otázka takmer filozofická – že či je bonboniéra a kávička už úplatok – alebo nie? 

 Moja známa totiž pracuje na mieste, kam sa bonboniéry a kávičky občas nosia. Len tak, z vďaky. Nikto ich nepýta – a neprijať, by bola takmer urážka.

Vtedy zrazu sa tá moja známa začala silno smiať, akoby ju bolo niečo veľmi vtipné napadlo, prudko vyskočila z kresla a utekala  do vedľajšej izby. Prekvapene som po nej pozerala, čo sa to deje.

O chvíľku sa vrátila – ukrývajúc niečo v rukách za chrbtom. „Tak, tento úplatok ti musím ukázať“ – povedala so smiechom. Napäto som očakávala, čo za smiešne  tajomstvo to ukrýva. Spoza chrbta vytiahla bonboniéru. Takú celkom obyčajnú – súdiac podľa obalu – vyrobenú z mliečnej čokolády s nugátovou plnkou a orieškom. Obľúbený druh bonbónov. Podala mi ju do rúk.

Prezerám obal – dátum spotreby o niekoľko mesiacov – čo sa jej teda na tejto bonboniére zdá také veľmi  smiešne?

„ Nechápeš? Nuž, dobre si ju pozri – presne v takomto stave, ako ju máš v rukách, som ju dostala od jedného pána, ako pozornosť. Či ako úplatok? Nazvi si to, ako chceš “ – smiala sa a zároveň vysvetľovala, vidiac moje nepochopenie.

Až vtedy mi zasvietilo. Tá bonboniéra bola totiž otvorená. Chýbal na nej celofánový obal.  Keď som sa pozrela dovnútra, pochytil záchvat smiechu aj mňa. Polovica bonbónov chýbala.

Tak teda, moja známa dostala ako pozornosť otvorenú bonboniéru, ktorej polovicu už  predtým  niekto zjedol :-). Nuž,  dotyčný  pán sa jej chcel zavďačiť, ale asi si nevšimol, že ho ktosi  doma predbehol a ponúkol sa.

Aké ponaučenie plynie z toho  pre mňa? Odvtedy – vždy, keď vyťahujem doma bonboniéru z tajnej skrýše a chcem ju niekomu darovať,  dôsledne kontrolujem celistvosť obalu. Bonboniéra je totiž vec lákavá. Aj u nás doma. A tajné skrýše nie sú zasa až také tajné.

A či ona tú rozjedenú bonboniéru  dojedla? Pre istotu - radšej nie. Len si ju chvíľu opatrovala, ako vtipnú spomienku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NKÚ sa na kauzu Evka nemusí pozrieť. Lajčáka podržali poslanci parlamentu

Za návrh, aby sa na financovanie predsedníctva pozrel Najvyšší kontrolný úrad nehlasoval ani jeden poslanec Smeru.

ŠPORT

Kuzminovej vyšiel návrat a skončila v prvej desiatke

Víťazkou druhého šprintu sezóny sa stala Laura Dahlmeierová.

SVET

Súdy extrémistom neškodia, bránia sa slobodou prejavu

Holandského politika za urážky Maročanov odsúdili bez trestu. Radikáli súdy často využívajú na svoju propagáciu.


Už ste čítali?