Ani s tebou, ani bez teba

Autor: Margita Vernerová | 23.9.2015 o 19:43 | Karma článku: 9,46 | Prečítané:  1068x

Hubert a Henrieta boli manželia. Tvorili vskutku zaujímavý pár. Hubert bol drobnej postavy – skoro až vyziabnutý a Henrieta bola dáma korpulentných rozmerov. Takmer o pol hlavy vyššia od svojho manžela.

Ale nielen ich postavy boli rozdielne. Rozdielne boli hlavne ich povahy. Henrieta bola pracovitá a veľmi zodpovedná, Hubert, tak trocha ľahtikár, ktorý si občas rád vypil. Alkohol, kamaráti, karty -  život s ním veru nebol ľahký. 

Keď sa Henriete po niekoľkých rokoch manželstva zazdalo, že už nemá dostatok síl a ďalej s ním nevládze žiť, zachoval sa ako džentlmen. Ponechal jej byt a potichu odišiel. Pretĺkal sa životom chvíľu sám a čakal, že sa jeho láska znova ozve. Aj sa tak stalo – po polroku odluky obaja zistili, že nevedia žiť bez seba. Hubert dostal od svojej lásky list, aby sa vrátil, že je už odpustené.

Vrátil sa domov a tak pokračoval ďalej ich spoločný život – plný hádok, úletov a ... lásky. „Ani s ním, ani bez neho“ – akoby si povedali obaja a ich manželstvo občas pripomínalo manželstvo po taliansky. Nuž, nebol by  z toho veru romantický román.

Ale život nie je len o romantických románoch  a nie všetci sme majstrami života.

Napriek početným búrkam vydržali spolu viac ako štyridsať rokov. Nezatrpkli, ale ošľahaní životom a bojom protikladov spolu dozreli. Veľa vecí sa s pribúdajúcim vekom zmenilo. Keď Henrieta krátko po šesťdesiatke ťažko ochorela, Hubert ju v láske takmer rok opatroval. V dobrom i v zlom, v zdraví aj  v chorobe. Neuniesol jej smrť a neprežil ju dlho.

Takto som ich poznala. Mnohé drsnosti a jemnosti ich života.

Nuž, láska si občas zažartuje – príde a usadí sa aj tam, kde by to rozum nepredpokladal.

A vyberá si aj ťažké cesty, po ktorých chce kráčať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto zneužije urgentný príjem zaplatí desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

KOMENTÁRE

Plátanie dier v zdravotníctve

Rizikom sú príhody s fatálnym následkom, ktoré imidž dobrej reformy neurobia.

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť.


Už ste čítali?