Ako bocian utrpel psychickú traumu

Autor: Margita Vernerová | 24.7.2014 o 16:26 | Karma článku: 6,33 | Prečítané:  785x

Vychutnávala som si dusný letný podvečer v domácom bazéne na dvore. Okolo bazéna pobehovali naši dvaja psíčkovia. Väčší poľovnícky psík – Lelinka a menší  yorkshirský teriér Šarky.

Bazénová voda bola prijemne teplá, takže sa mi z nej ani nechcelo ísť von. I napriek tomu, že bolo dosť veľa hodín, slniečko bolo ešte stále veľmi silné.

Zrazu sa nad mojou hlavou objavilo niečo obrovské...  Na vodnej hladine som uvidela čudesný veľký tieň . Veľmi som sa naľakala a začala som od strachu silno kričať.

Bol to bocian.  Býva neďaleko od nášho domu na elektrickom stĺpe – tam má hniezdo a v ňom svoj prechodný pobyt. Musel byť chudáčisko veľmi smädný, keď mu nevadila ani moja prítomnosť v bazéne a chcel sa z neho napiť. Priletel ku mne „od chrbta“, takže som jeho prílet nemohla spozorovať. Preto ma tak nemilo prekvapil.

Ešte nikdy predtým som bociana nevidela s roztiahnutými krídlami takto zblízka a poviem vám, že bol veľmi  veľký. Poriadne ma veru vystrašil.

Bocian sa tak zľakol môjho kriku, že si to s občerstvením v bazéne radšej rýchlo rozmyslel. To však už vyštartovala naša Lelinka.  Prebudil sa v nej inštinkt  poľovníckeho psa – a v okamihu, keď bocian už nebol nad vodou vyskočila po ňom. Až som sa prekvapila, ako vysoko.

Ej, len malý kúsok chýbal, a bol by veľký problém. Nechcem si to ani predstaviť, čo by sa bolo stalo. Ťažko  by sme potom spoluobčanom vysvetľovali, že náš pes chytil obľúbeného „obecného“ bociana. Lelinku som vyhrešila a vysvetlila som jej, že bociana treba nechať na pokoji. Bocian našťastie odletel bez ujmy na zdraví. Utrpel asi len psychickú traumu. :-)

A tak sme v ten večer boli takmer všetci poriadne vyľakaní:

  • najviac asi bocian, pretože sa zľakol môjho kriku aj  Lelinky –  a asi si uvedomil, že mu na našom dvore išlo o život.
  • menší psík – Šarky- sa tak naľakal bociana, že sme ho asi desať minút hľadali, kam sa ukryl
  • ja som sa tak naľakala bociana, že som do bazéna nevošla celý nasledujúci týždeň
  • všetci členovia našej rodiny sa naľakali môjho kriku, pretože nevedeli, čo sa deje

Jediným hrdinom bola Lelinka.  Tá sa nebála ničoho - a očividne ju veľmi mrzelo, že jej korisť uletela.

To bola prvá a zatiaľ aj posledná návšteva bociana na našom dvore. Odvtedy ku nám  viac neprišiel.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?