Silvesterstory o smutných psích očkách

Autor: Margita Vernerová | 31.12.2014 o 11:55 | Karma článku: 7,99 | Prečítané:  972x

Už dlhší čas pozorujem na sebe, že koniec roka nie je mojím obľúbeným dňom. Pochytí ma vždy akási čudná melanchólia. Bilancujem, celý rok mi beží ako film v pamäti  – a občas sa pristavím pri niektorých spomienkach.  Pri tých smutných aj zaslzím.

Rovnako na tom je aj náš psíček Šarinko. Ani on nemá rád koniec roka. Nie, že by bilancoval, alebo melancholicky spomínal na zážitky uplynulého roka. Dôvod je úplne iný. Petardy a delobuchy.

Už popoludní, keď  začuje prvé rany – sa začína jeho Silvesterstory. Chodí zmätene po celom dome a hľadá miesto, kam by sa mohol ukryť. Najlepšia je posteľ, alebo skrinka s ponožkami. Prípadne povymetá aj priestory za skriňami.  Podvečer, keď frekvencia jeho „obľúbených“ zvukov začne byť vyššia, dostane triašku. Vtedy ho musíme vziať na kolená, aby sa ukľudnil. A na záver, keď začuje polnočný ohňostroj, je to s ním  už celkom zlé. Jeho triaška má takú vysokú intenzitu, že máme pri ňom problém vypiť aj polnočný prípitok :-).

A tak obvykle počas Silvestrovského večera sedím na gauči, na kolenách  mám trasúceho sa psíka a  túžobne čakám, aby boli už aspoň tri  hodiny po polnoci, keď delobuchy utíchnu, Šarinko sa prestane triasť a všetci budeme môcť ísť kľudne spať.  Keď nebudeme musieť pozerať do smutných psích očiek a počúvať kvílenie plné strachu.

Preto – ak  budete o polnoci strieľať delobuchy, spomeňte si prosím, ako pri týchto zvukoch psíčkovia veľmi trpia, ako sa od strachu trasú a aké vystrašené očká majú. Možná, pri takejto spomienke, bude tých vašich  delobuchov o troška menej.

A ešte na záver, všetkým Vám prajem šťastný Nový rok 2015!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?