Akých desaťtisíc?

Autor: Margita Vernerová | 14.5.2015 o 17:37 | Karma článku: 9,22 | Prečítané:  2107x

Mirko je môj kamarát. Fajn človek - jeden z mála, pri ktorých ešte verím v ľudské ideály. Rada ho počúvam – vždy mi porozpráva niečo zaujímavé. 

Aj minule sa rozhovoril – a porozprával mi, ako prekvapil svoju manželku. Sám upiekol tortu - vraj nejakú medovú – na ktorú majú s manželkou špeciálny recept. Darilo sa mu - a keď prišla manželka neskoro popoludní domov, mal už upečené medové pláty a chystal plnku. Manželka bola veľmi prekvapená, keď ho našla pri takejto neobvyklej, tvorivej práci. „Neblázni – ty pečieš tortu ? Sám ? To ťa čo  napadlo?“ – smiala sa a nechápavo krútila hlavou.

Odpovedal jej len tak vyhýbavo – vraj dostal chuť na niečo sladké – tak preto pečie. Naplnil pláty maslovou plnkou, polial čokoládou a na vrch napísal záhadný nápis.  10000 . Použil na to nejaký mne neznámy postup – vyšľahaným bielkom  to napísal  do čerstvej, čokoládovej polevy – nuž nepoznám to presne, ale takto mi to vravel.

„Prosím ťa, čo si to tam napísal? Akých desaťtisíc?“ pýtala sa prekvapená manželka. A on len tak tajomne  niečo zahundral - a potom už len čakal, pokým ten jeho  zázrak stuhne v chladničke. Po večeri, keď boli doma už aj deti, tortu vytiahol.

„Maminka, tak dnes je to presne 10000 dní, čo sme spolu“ – povedal prekvapenej manželke.

Nuž, natisli sa jej slzy do očí, že si na takéto jubileum jej manžel spomenul. A on so smiechom vysvetľoval, ako po večeroch tajne prepočítaval tento dátum už takmer rok vopred.

Desaťtisíc dní spolu v láske a porozumení – to je už slušná bilancia. Vlastne, nielen v láske a porozumení - ale aj v búrkach, pretože aj tie občas prídu. Takmer v každom manželstve.

Tak, možno pre tých, ktorí mali svadbu začiatkom  roka 1988 -  by to mohla byť v tomto čase inšpirácia – skúste si to prepočítať. Už ste blízko – o chvíľu to bude 10000 dní. Na internete som dokonca našla niekoľko kalkulačiek, ktoré vám počet dní presne vypočítajú. Alebo môžete prepočítavať po večeroch ručne – tak ako môj kamarát  Mirko.  Nie je to ťažká matematika.

Určite svoju manželku, či manžela, pripomenutím takéhoto dňa milo prekvapíte :-).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?