Prečo sú Aničkine úsmevy na Facebooku také dôležité

Autor: Margita Vernerová | 2.2.2016 o 18:21 | Karma článku: 7,64 | Prečítané:  861x

Anička je malá slečna. Taká štvorročná, ktorá sa vie krásne usmievať. Keď mala jeden rok, jej rodičia sa rozviedli. Otec si našiel inú a mama po čase tiež iného. A tak má vlastne Anička dve rodiny. Tatovu aj maminu.

Pretože Aničku ľúbi rovnako aj tato, aj mama, obaja by ju chceli mať pre seba čo najdlhšie. Asi preto začali  jej rodičia postupne viesť medzi sebou vojnu o starostlivosť o ňu. Niečo v štýle Kramerová versus Kramer. 

Raz, keď jej biologická mama sedela s kamarátkou pri kávičke si od nej vypočula niečo, čo ju tak trocha zaskočilo. Kamarátka jej totiž povedala: „Hana prosím ťa, pozri sa tomu tvojmu EX na jeho Facebook – je plný Aničkiných fotiek. Na všetkých sa malá nádherne usmieva a vyzerá veľmi šťastne. Daj si na to pozor, vraj na to môžu prihliadať pri posudzovaní starostlivosti o dieťa na súde.“

Hoci sa Aničkina biologická mama Hana na tisíckrát zapovedala, že svojho EX s jeho novou manželkou nechce ani vidieť, predsa sa na tú jeho facebookovú stránku išla pozrieť. Bolo to naozaj tak, ako jej kamarátka povedala. Na jeho stránke boli desiatky fotiek Aničkinho úsmevu. Aničkin šťastný úsmev na koníkovi v parku, na sánkach v lese, na hojdačke pri dome, pod vianočným stromčekom, či v luxusnej kuchyni pri spoločných raňajkách. A ešte jeden - s nevlastnou mamou, ako jej češe vlásky. Ten ju zabolel najviac.

Biologická mama Hana chytila tak trocha paniku. Čo ak budú pri posudzovaní starostlivosti na súde na tie fotky šťastného dievčatka na Facebooku naozaj prihliadať? Táto otázka  ju začala trápiť vo dne i v noci. Preto začala hrať so svojim EX vyčerpávajúcu hru.  Názov tej hry si iste viete domyslieť. Môj kôň je väčší, ako tvoj kôň.

Aj na jej  facebookovej stránke začali rýchlo pribúdať fotografie Aničkiných chvíľ šťastia. Úsmevy na tvári pri mori v Taliansku, v postieľke, keď mama číta rozprávku, na ulici, keď ju nevlastný tato učí bicyklovať. Desiatky fotiek s usmiatym dievčatkom.

Anička sa tak stala malou hviezdou Facebooku. A z mamy a z otca sa stali lovci jej úsmevov.

Nemôže im to mať azda nikto za zlé. Každý rodič chce vidieť svoje dieťa šťastné a chce ho mať pre seba čo najdlhšie.

Neistota však vládne na oboch stranách. Veď, čo ak budú predsa len na tie šťastné úsmevy z Facebooku na súde prihliadať?

Fotografie teda neustále pribúdajú. Len malá Anička zatiaľ ani netuší, prečo sú jej úsmevy na Facebooku také dôležité.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?