Odfotím si tvoje vrásky, láska moja. Môžem?

Autor: Margita Vernerová | 13.3.2016 o 18:28 | Karma článku: 9,68 | Prečítané:  2255x

Obdobie daňových priznaní je pre nás účtovníčky, veľmi náročné. Aj ja žijem už niekoľko týždňov v studenom svete čísiel. Červené i čierne, dlhé i krátke. Občas sa našťastie ale objaví nejaký humanizátor...

...ktorý ma na chvíľku vyvedie z tohto monotónneho sveta.

Nedávno prišiel  ku mne jeden môj známy so svojou (ne)stárnucou Láskou. Ten môj  známy má asi šesťdesiat rokov a potreboval urobiť daňové priznanie. Posedeli sme si spolu všetci traja a pani mi porozprávala o tom, ako chodí opatrovať seniorov do Rakúska. Rozprávala krásne a veľmi zaujímavo, až tak, že som si niektoré zážitky vedela živo predstaviť. 

Vzhľadom na to, že pri práci, ktorú vykonáva, má veľa času na premýšľanie (hlavne, keď jej klient spí), tak začala len tak z dlhej chvíle premýšľať nad tým, prečo sú niektorí seniori vráskaví a iní majú tvár takmer bez vrások.  Súc vedomá si toho, že sa týmto seriózne zaoberajú iné profi-subjekty, predsa len si vytvorila svoju vlastnú teóriu:-) . Možno troška vtipnú.

Všimla si totiž, že tí, ktorí pravidelne spia len na chrbte, majú menej vrások ako tí, ktorí spia na boku, alebo na bruchu. A tak vydedukovala, že keď si spiaci človek počas spánku tlačí poduškou na tvár, pokožka sa pokrčí a vrásky sa tvoria viac:-). Nie však o tomto chcem dnes písať.

Smiali sme sa spolu na tejto jej teórii a po chvíľke zdravého smiechu mi ten môj  známy vraví: „Nesmej sa, ono to fakt funguje. Minule som sa ráno prebudil a len tak zo zvyku som chvíľku pozeral na moju ako spí. Spala na chrbte a takmer všetky jej vrásky na tvári sa jej v tejto polohe vyrovnali. Neveríš? Ukážem ti, aj som si ju odfotil. Bola taká krásna a ešte sa zo spánku aj usmievala.“

A začal hľadať vo svojom mobile fotografiu vrások i nevrások, ktorú tej svojej Láske urobil.

Pani sa na neho trošička prísne pozrela a diplomaticky mu naznačila, že si to pozrú spolu doma. On, ako slušne vychovaný partner pochopil, že by asi nebolo vhodné takú fotku ukazovať mne.

Fotografiu som teda nevidela, ale tento môj známy ani netušil, aký krásny príbeh mi v tých pár vetách povedal. Ja som zrazu celú tú úžasnú scénku videla, ako na plátne kina. Dej bol asi takýto:

Muž sa ráno prebudí, pozrie sa tej svojej (ne)stárnucej Láske do tváre – a ona sa mu zdá byť taká krásna, že si ju chce odfotiť. Obuje si papuče, obíde posteľ, zoberie si mobil a tú svoju spiacu Lásku si odfotí.

Odfotí si ju, lebo je ešte stále krásna a stále sa mu veľmi páči.

A ona, ako keby tušila jeho úmysel, sa zo sna sladko usmeje.

On si odfotí  jej vrásky. Aj nevrásky, ktoré sa počas toho čarovného  spánku  zázračne ukryli. 

A miluje tú svoju Lásku aj po rokoch. S vráskami, aj s nevráskami.

Tak. Aj takéto daňové priznania občas robím a aj takýchto úžasných ľudí občas stretávam.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?