O mužovi, ktorý sa pohybuje len v lepšej spoločnosti

Autor: Margita Vernerová | 19.5.2016 o 18:05 | Karma článku: 10,54 | Prečítané:  2152x

Stretla som ho pri bankomate. Bol to starý bielovlasý pán, ktorý jednou rukou pridržiaval bicykel a druhou ťukal do bankomatu.

Trocha zmätene sa obzeral okolo seba a keď ma uvidel, že prichádzam ku bankomatu aj ja, nesmelo ma oslovil. „Mladá pani, mohli by ste mi pomôcť?“  

Potešená tým oslovením „mladá pani“ vstúpila som opatrne do jeho privátnej zóny a on mi začal vysvetľovať. Tak trocha obšírne. Že má už takmer osemdesiat rokov a že má dve vysoké školy. A že mu tieto bankomaty už lezú na nervy, lebo im prestáva rozumieť.  Problém mu totiž robilo skombinovať  bankovky na požadovanú sumu  – tu plusko, tam mínusko, kto sa vraj v tom má vyznať.

A tak sme spolu v jeho privátnej zóne vytvorili mincovku ( vlastne papierovku :-) ) a on mi medzičasom stihol ešte povedať, že sa v poslednom čase  pohybuje už len v lepšej spoločnosti.

Skúmavo sa na mňa pozrel, akoby čakal na moju reakciu a ja som zachytila  jedným okom jeho beťársky výraz. Chvíľku tajomne  mlčal a prepočítaval peniaze z bankomatu  a potom pokračoval: „Viete pani, ja už v mojom veku chodím len po lekároch – s nikým iným sa už takmer ani nestretávam, len s nimi. Nuž uznajte teda aj vy, sú to samí vzdelaní a inteligentní ľudia - nepohybujem sa ja azda  už len v lepšej spoločnosti?“

Zasmiali sme sa obaja. Ja som mu dala za pravdu a on neobratne natlačil peniaze do peňaženky a už aj uháňal na svojom bicykli preč.

O chvíľu sa stratil v diaľke a mne zostal sladký pocit z toho, že aj na stárnutie a choroby sa dá pozerať s nadhľadom.

 A životná skúsenosť,  že naša psychická pohoda často  závisí od uhla pohľadu, z ktorého sa na naše vlastné problémy dokážeme pozerať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?